puresun.cz -

Otázky

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

Lidé s fototypem I, děti, mladiství do 18-ti let a lidé užívající léky, které způsobují přecitlivělost na slunce, jako i lidé s rakovinou kůže v rodině by solárium k opalování vůbec neměli používat. Přiměřené opalování 2 – 3x týdně je pro všechny ostatní nezávadné. Obecně je známo, že se pokožka po opalování zregeneruje minimálně za 24 h. Pokud jste fototyp 2, trvá regenerace 48 hodin a více. Evropská norma doporučuje nepřekročit 60 opalování za jeden rok.

Návštěva solária je čas potřebný k dosažení MED (minimální erytémové dávky). MED je taková dávka UV- záření, která nezpůsobí začervenání a spálení kůže. Doba opalování závisí na typu solária, typu kůže návštěvníka a stupni jeho opálení. Nikdy se jeden den neopalujte na slunci a v soláriu.

Na toto téma existují medicínské a vědecké připomínky, které uvádějí, že překročení doporučené dávky nebo spálení kůže představuje jeden z faktorů zvýšeného rizika onemocnění rakovinou kůže zejména, když se spálíme v dětském věku a opakovaně. Odpovědným používáním solária získáte kontrolovaným způsobem své opálení a Vitamin D prostřednictvím UV záření.

Solária nabízejí kontrolovanou cestu k zhnědnutí a mohou zajistit a zachovat dostatečnou hladinu vitaminu D. Při opalování na slunci je tělo vystaveno různé intenzitě slunečního záření. Ta závisí na ročním období, denní době, místě pobytu apod. V soláriu můžete využívat řízený systém bezpečného opalování, individuálně pro každý typ kůže s maximálním zamezením přetížení a spálení kůže. Při opalování v soláriu umíme na základě typu kůže a typu solária vytvořit individuální opalovací program, kterí zabrání nadměrnému opalování a spálení kůže.

Scroll to Top